LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Polyneuropatie - LPN

Vážení členové,

Budeme vám postupně uveřejňovat překlady souhrnu formulářů a informací k polyneuropatii, které jsme obdrželi na zasedání Mezinárodní unie nyní v září. Neradi bychom vzbuzovali nějakou předčasnou paniku, tato nemoc je již léta v populaci řady plemen, ale zase jak sami vidíte i z uveřejňovaných databází, nelze to již brát na lehkou váhu nebo se tvářit,že se nic neděje. Bohužel děje. Výbor bude na své schůzi v prosinci rozhodovat, jaká opatření náš klub přijme.

Průběžně aktualizované výsledky testů můžete sledovat na dvou databázích:

http://leonberger-database.domuscoronaleonbergers.com/lite/pp_lpn1_e.php

http://www.leonbergerunion.com/health/LPN1.htm

Zde přinášíme odkazy na dobrovolné, bohužel dobrovolné, databáze. Takže zde nenajdete ani všechny postižené, ani přenašeče, neboť ne každý to o svém psu sdělí. Díky tomu se právě zřejmě jako jediná cesta k postupné eliminaci této nemoci jeví testování na LPN1 všech chovných jedinců, což bude předmětem jednání klubů v příštím období. Označení N/N je bez nálezu, N/D je přenašeč, D/D je postižený.

Copyright © 2024 KCHL