Leonberger
Úvodní stránka
Česky
English
Facebook

Líbí se Vám stránky klubu? Podpořte nás a sdílejte na sociální síti Facebook.

Sdílet stránku na facebooku
Přihlášení

Vrhy v jednotlivých chovatelských stanicích

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Z infromací KCHL vyplývá, že v současné době se ceny pohybují v rozmezí cca 16 - 22 tisíc Kč, ovšem cena nijak negarantuje kvalitu. Je to výhradně vyjádření požadavku chovatele. Dostáváme se tedy k orientačnímu průměru 18 tisíc Kč.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

Gold Dogs Lengart
Eddie Hearty Čejiva

Bugatti Aldo Leon
Otec:Eddie Hearty Čejiva
Matka:Bugatti Aldo Leon
Chovatel:L.Gärtnerová, Rýdeč, Ústí n.L.
Telefon:608157772
E-mail:lengart@centrum.cz
Web:
Vrh: A - 3. listopadu 2019
Počet štěňat:3/4
K odběru od:
Gold Dogs Lengart
Z osoblažského lesa
Adam Od slapského jezera

Laverna Amicus Optimus
Otec:Adam Od slapského jezera
Matka:Laverna Amicus Optimus
Chovatel:I. Vitásková, Osoblaha
Telefon:603476390
E-mail:Desideriaa@seznam.cz
Web:
Vrh: D - 29. prosince 2019
Počet štěňat:
K odběru od:
Z osoblažského lesa
Memory of Gina
Henry od Brdské studánky

Angel Amadea Memory of Gina
Otec:Henry od Brdské studánky
Matka:Angel Amadea Memory of Gina
Chovatel:V.JurdováVrchotová, Luby u Chebu
Telefon:736212116
E-mail:vrchotova@seznam.cz
Web:
Vrh: C - 31. prosince 2019
Počet štěňat:
K odběru od:
Memory of Gina

Copyright © 2019 KCHL