LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Vrhy v jednotlivých chovatelských stanicích

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Z infromací KCHL vyplývá, že v současné době se ceny pohybují v rozmezí cca 16 - 22 tisíc Kč, ovšem cena nijak negarantuje kvalitu. Je to výhradně vyjádření požadavku chovatele. Dostáváme se tedy k orientačnímu průměru 18 tisíc Kč.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

z Lvího ráje
Coudy Goldenleon

Cetaré Druhá šance
Otec:Coudy Goldenleon
Matka:Cetaré Druhá šance
Chovatel:Petr Jansa, Moravská Třebová
Telefon:737881801
E-mail:pmjansovi@seznam.cz
Web:www.z-lviho-raje.webnode.cz/
Vrh: D - 27. května 2017
Počet štěňat:3/4
K odběru od:jedna fenka volná
z Lvího ráje
Leon od Kuřidla
Coudy Goldenleon

Dixi Paqo Happy Leon
Otec:Coudy Goldenleon
Matka:Dixi Paqo Happy Leon
Chovatel:ing.J.Hrabák, K Dražejovu 1070,Strakonice
Telefon:777127157
E-mail:Y.hrabakova@seznam.cz
Web:www.leonodkuridla.cz
Vrh:C - 5. června 2017
Počet štěňat:6/3
K odběru od:volní 3 pejsci a jedna fenka
Leon od Kuřidla
Od špitálského dvora
Dorgi Baloo Golden Elf

Ketty Od špitálského dvora
Otec:Dorgi Baloo Golden Elf
Matka:Ketty Od špitálského dvora
Chovatel:Kasal B., Havličkův Brod
Telefon:602333743 a 607174534
E-mail:
Web:
Vrh:L - 20. července 2017
Počet štěňat:2/5
K odběru od:
Od špitálského dvora

Copyright © 2017 KCHL