LeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonbergerLeonberger

Klub chovatelů psů leonbergerů ČR

Úvodní stránka
Česky
English
"Na počátku Bůh stvořil člověka,
a když poznal, jak je slabý, dal mu psa"

Vrhy v jednotlivých chovatelských stanicích

LeonbergerNa základě četných dotazů upřesňujeme, že dle obč. zákoníku je stanovení ceny štěňat, smluvní, tedy plně na rozhodnutí chovatele. Cena ale nijak nevyjadřuje nižší či vyšší kvalitu odchovu.

V poslední době se stalo několik případů, kdy si noví majitelé pořídili leonbergera bez průkazu původu a následně museli řešit nejen zdravotní problémy štěněte, ale i nezájem a neochotu "chovatele" vyjít majiteli vstříc.

KCHL upozorňuje zájemce o koupi psa bez průkazu původu, že často dochází k velmi problematickému jednání ze strany tzv. chovatele k novému majiteli, často nejsou štěňata ošetřena předepsaným odčervením a vakcinací, často pocházejí z nevyhovujícího chovatelského prostředí.

Chov leonbergerů bez průkazu původu se neslučuje s chovatelskou etikou členů KCHL a je výslovně zakázán Zápisním řádem klubu, bod. č. 8.

Členové klubu jsou povinni dodržovat při své chovatelské činnosti především zákon č. 166/1998 o veterinární péči, zákon č. 246/1992 na ochranu zvířat proti týrání, normativy Ústřední komise na ochranu zvířat a klubové normativy, to jest Zápisní řád a Řád ochrany zvířat při chovu při chovu leobergerů.

Protože chovatelé leonbergerů bez průkazu původu nejsou členy KCHL, nemůže Klub chovatelů leonbergerů jejich chovatelskou činnost a chovatelské prostředí žádným způsobem ovlivnit.

Doporučujeme novým zájemcům o štěně leonbergera, aby si vybírali zásadně jedince s průkazem původu, u nichž je povinná kontrola vrhu klubovými funkcionáři, poradci chovu.

Jezerní poklad
Brandy Ory Lions Sensation

Daisy Rose Z osoblažského lesa
Otec:Brandy Ory Lions Sensation
Matka:Daisy Rose Z osoblažského lesa
Chovatel:I.Vlková, Mšené lázně
Telefon:777187474
E-mail:irenkad@centrum.cz
Web:
Vrh: A - 18. srpna 2022
Počet štěňat:5/0
K odběru od:
od Pískoviny
Sultán Zielona Cieszynianka

Leslí Od špitálského dvora
Otec:Sultán Zielona Cieszynianka
Matka:Leslí Od špitálského dvora
Chovatel:I.Daxnerová, Šenov
Telefon:775155402
E-mail:idaxnerova@seznam.cz
Web:
Vrh: B - 23. září 2022
Počet štěňat:2/4
K odběru od:
Grand Aiveko
Forever Love Baltic Leons

Goodbye and Kiss Grand Aiveko
Otec:Forever Love Baltic Leons
Matka:Goodbye and Kiss Grand Aiveko
Chovatel:V.Koubalová, K.Hora
Telefon:+420 606 136 390
E-mail:grandaiveko@seznam.cz
Web:www.grandaiveko.com
Vrh: L - 30. září 2022
Počet štěňat:
K odběru od:

Copyright © 2022 KCHL